Przejdź do menu Przejdź do treści

Strefa rodzica

W kwietniu przedmiotem naszej wspólnej uwagi pragniemy uczynić zagadnienie stymulowania kompetencji wizualnych dzieci. W tym kontekście planujemy 1,5 godzinne spotkanie z Rodzicami zainteresowanymi tą tematyką pod koniec kwietnia br. Zachęcamy również Rodziców do przesyłania własnych propozycji tematów na adres Ośrodka Badań nad Mediami.
Osoby zainteresowane udziałem w tym spotkaniu prosimy o przesłaniem maila (z własnym imieniem i nazwiskiem na adres: obm@up. krakow.pl lub rejestrację telefoniczną) do 15.04. br (minimalna ilość zgłoszeń, by ustalić ostateczny termin spotkania wynosi 10).

Celem spotkania jest podkreślenie znaczenia kompetencji wizualnych w prawidłowym funkcjonowaniu dziecka oraz rozwoju jego umiejętności społecznych, poznawczych, komunikacyjnych i emocjonalnych. Kompetencja wizualna, czyli umiejętność odczytywania, interpretowania i tworzenia przekazów wizualnych (np. rysunków, malowanek, wycinanek, kolaży, piktogramów, gestów, mimiki twarzy, pantomimy) tworzy się na bazie wrodzonych programów, z którymi dziecko przychodzi na świat. Stąd też ważne jest, aby zarówno dzieci, u których stwierdzono deficyty w tym zakresie, jak i dzieci mieszczące się w tzw. normie psychologicznej objęte były zindywidualizowanymi, tzn. dostosowanymi do ich potrzeb, programami stymulującymi rozwój ich kompetencji w tym zakresie.

Od marca br. w Ośrodku Badań nad Mediami uruchamiamy nowy projekt dotyczący (pozytywnego i negatywnego) wpływu mediów na dzieci w różnym wieku.

Pierwszym zagadnieniem, które chcemy uczynić przedmiotem wspólnej uwagi jest wpływ wysokich technologii (telewizji, gier sieciowych, internetu, smartfonów) na rozwój dzieci.

W tym kontekście planujemy 1,5 godzinne spotkanie z Rodzicami zainteresowanymi tą tematyką pod koniec marca br. Zachęcamy również Rodziców do przesyłania własnych propozycji tematów na adres Ośrodka Badań nad Mediami.

Osoby  zainteresowane udziałem w pierwszym spotkaniu prosimy o przesłaniem maila (z własnym imieniem i nazwiskiem na adres: obm@up. krakow.pl lub rejestrację telefoniczną 12 662 79 35) do 23.03. br (minimalna ilość zgłoszeń, by ustalić ostateczny termin spotkania wynosi 10).